Garanti’den Satış Açıklaması

Garanti Bankası A.Ş., 15 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, son günlerde bazı haber sitelerinde yer alan satış söylentilerini net bir dille yalanladı. Haberlerde, BBVA’nın iştiraki olan Garanti BBVA’nın satılacağı iddiaları dile getirilmişti.

GARANTİ BANKASI’NDAN AÇIKLAMA

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada, “BBVA’nın Banco Sabadell’i devralmak üzere sunduğu teklifin tamamı BBVA hisseleriyle finanse edilecek şekilde planlanmıştır. Teklifi finanse etmek için Garanti BBVA’daki hisselerin satılacağına dair çıkan haberlerin tamamı asılsız olup, hiçbir temele dayanmamaktadır” denildi. Banka, bu açıklama ile Garanti BBVA’nın satılması yönündeki söylentilerin gerçek dışı olduğunu net bir şekilde belirtti.

BBVA’NIN GÜVENİ TAM

Ayrıca açıklamada, BBVA’nın Garanti BBVA’ya olan güveninin ve bağlılığının tam olduğu vurgulandı. Banka, uzun vadeli stratejiler doğrultusunda Türkiye’deki faaliyetlerine devam edeceğini de belirtti.

KAP AÇIKLAMASI İLE BELİRSİZLİĞE SON

Bu açıklama, Garanti BBVA hisseleri hakkında piyasalarda oluşan belirsizliği gidermeyi ve yatırımcı güvenini sağlamayı amaçlıyor. GARAN, BBVA’nın kendilerine olan güveninin ve stratejik değerinin altını çizerek, satış söylentilerini kesin bir dille yalanladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir